LAISVĖS DIENA(OS)

CulturEUkraine centro atidarymas

Karas Ukrainoje sustabdė kasdienį gyvenimą, o Rusijos agresija užkirto kelią kultūrai. Reaguodama į įvykius, pagalbos ranką ištiesė visa Lietuva, o Kaunas 2022 komanda sugalvojo atverti duris ukrainiečių bendruomenei. 2022 m. Laimės dienos renginiai teko atšaukti, tačiau visą energiją nukreipėme į CulturEUkraine centro steigimą ir atidarymą, kuris buvo atidarytas prieš pat oficialą Tarptautinę laimės dieną. Atidarymo metu buvo suorganizuota kontaktų mugė, kurioje dalyvavo puikiai pažįstamos didžiosios organizacijos – Lietuvos Raudonojo Kryžius, „Gelbėkit vaikus“, Maltos Ordino pagalbos tarnyba, kurios konsultavo ir teikė informaciją visiems, norintiems padėti ar savanoriška veikla prisijungti prie paramos veiklų. Viso kontaktų mugėje dalyvavo virš 20 skirtingų organizacijų ir iniciatyvų.

Atidarymo proga buvo suorganizuotas ir viešas koncertas, kurio metu pasirodė žinomi Lietuvos atlikėjai: skambėjo Šaruko Joneikio (grupės „Garbanotas“ narys) dainos, atlikėjos Clara Giambino, elektroninės muzikos atlikėjo Mesijaus ir matematinio roko grupės jautì muzika. Taip pat koncerto metu pasirodė ir muzikantų atvykusių iš skirtingų Ukrainos miestų trio. Koncertą ir centro atidarymą per visą vakarą aplankė apie 2000-2500 žiūrovų.

Europos kultūros sostinė – ne tik garsus titulas, bet ir atsakomybė skleisti tiesą bei palaikyti. Tikėdami, kad visi galime turėti vietą jaustis laisvai, kurti ir dalintis, Kaune atidarėme „CulturEUkraine“ centrą – atvirą bendradarbystės erdvę Ukrainos kūrybininkams ir menininkams. Centre miestiečių ir verslo dėka buvo įkurtos bendradarbystės erdvės bei individualios studijos bei dirbtuvės, kuriose galėjo ir toliau kurti bei veikti nuo karo pabėgę ukrainiečiai.

„CulturEUkraine“ centras buvo įkurtas buvusio centrinio pašto patalpose, Kaune. „CulturEUkraine“ centras tapo atviras visoms ir visiems, savo laikinais namais pasirinkusiems Kauną. 

1640x624

CulturEUkraine atidarymo akimirkos

Galerija